E5 Yanyol Üzeri No:20/3 Avcılar / İstanbul
(0212) 421 21 45 satis@niceturkey.net

Bahçe Kapısı Servisi

Bahçe Kapısı Servisi

Bahçe Kapısı Motoru

Bahçe Kapısı Motoru

Hayatlarımız da bulunan çok fazla işimize yarayan olmazsa büyük sıkıntılar çekeceğimiz fakat işlevleriyle mekanizmaları ters orantılı olan ürünler vardır. o kadar basit tasarımlı ürünlerin bu kadar çok işlevi olduğuna hayret etmeyiz fakat düşündüğümüzde de şaşırmadan edemeyiz. Çok basit bir kapı bile buna en iyi örneklerden birisidir. Kapılar hayatlarımız da binlerce yıldır bulunan mekanizmalardır. Bundan bin yıl önce de kapılar vardı bundan bin yıl sonra da kapılar olmaya devam edecektir hatta dünya ve insanlık var olduğu sürece kapılar da bizimle varlığını sürdürecektir ama farklılıklarla. Bundan bin yıl önce tasarlanmış bir kapının özellikleri arasında sadece sağlam olması beklenirdi kapıdan fazla bir beklentimiz yoktu istemediğimiz kişilerin içeri girmesini engellemesi bizim için yeterliydi fakat artık bu durum geçerli değil bir kapıdan sadece istemediğimiz kişileri dışarıda tutmasını beklemiyoruz. Aynı zamanda çok fonksiyonel özellikler arıyoruz ısı yalıtımına katkı da bulunuyor mu kapı motoru takılmaya uygun mu sağlam mı paslanmaz mı gibi birçok soruya olumlu yanıt vermesini bekliyoruz kapıların artık.

 

Kapılar oldukça basit mekanizmalar olsalar da basit bir motor eklendiği vakitte kapılar kendi kendilerini bizim kol gücümüz olmadan açıp kapatır duruma gelebiliyorlar. Motora eklediğiniz bir duyar sayesinde de uzaktan bir kumanda yardımıyla siz kapınızın yanında olmasanız bile hatta evinizin içinde bahçe kapınızdan çok uzakta olsanız bile kapınızı kumandanın bir tuşuna basarak açıp kapatabiliyorsunuz. Bunun yanında bu tip bahçe kapısı motorlarının hemen hemen her birinde hareket algılayıcı ve engel tanıma sistemi bulunmaktadır. kapınız bir engelle karşılaşırsa eğer motorunuz kapınızı anında durduruyor ve hem kapınıza hem de engele bir zarar gelmesini engelliyor hareket algılayıcı sayesindeyse eğer ki arabanızla kapınıza yanaşırsanız kapınızı kumanda yardımı bile olmadan kendiliğinden açıldığını göreceksiniz.

 

Her ne kadar büyük hizmetleri olsa da bu gibi motorların ve kapıların bakımının düzenli olarak yapılması gerekiyor. Çünkü uzun süre kullandığınız kapınız ve motorunuz zamanla aşınacak ve eskiyecektir aşınan parçaların arada bir de olsa değişmesi gerektiğinden bahçe kapısı servisine ihtiyaç duyuluyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Sayac