E5 Yanyol Üzeri No:20/3 Avcılar / İstanbul
(0212) 421 21 45 satis@niceturkey.net

Fabrika Kapısı

Fabrika Kapısı

Fabrika Kapısı

Fabrika Kapısı

Kapılar binlerce yıldır hayatımızda bulunan mekanizmalardır. İnsanoğlu yerleşik hayata geçtiğinden beridir alanlarını korumak için kapıları kullanmıştır. Bundan bin yıl önce de kapılar hayatımızın bir parçasıydı bu günde de kapılar hayatımızın bir parçası ve insanoğlu yaşadığı sürece de kapılar hayatımızın bir parçası olmaya devam edeceklerdir. Fakat ilk çıktığı gibi durmayacaklardır elbette. Bugün kullanılan kapı sistemleri ile yüz önceki kapı sistemleri arasında oldukça büyük farklar mevcuttur. Teknolojinin gelişmesi sayesinde kullandığımız basit cihazlar basit mekanizmalarda oldukça işlevsel ve farklı bir hal aldı. Yüz yıl önce kimsenin bir kapıdan bir evin ısı yalıtımına katkı da bulunmasını beklenemezdi. Fakat artık kapılar evlerin ısı yalıtımlarına oldukça büyük katkılar da bulunuyorlar ve bu ısı yalıtımını yapmayan kapıları insanlar artık tercih etmiyorlar. Bundan yüz yıl önce kimse bir kapının kendi kendine kol gücünden bağımsız olarak açılıp kapanmasını beklemezdi fakat artık birçok kapı sisteminde kendi kendine açılır kapanır özellik bulunuyor hatta engel tanıma sistemi sayesinde de kapı bir engelle karşılaşırsa hareketini durdurarak engele ve kapıya bir zarar gelmesini engelliyor. Bunun yanında birçok kapı alış veriş merkezlerinde ki kapılar gibi hareket sensorları sayesin de bir müdahaleye gerek duymadan kendiliğinden giriş çıkış trafiğini düzenler haldedir.

Fabrikalar oldukça büyük alanlardır ve bu yüzden de kapıları da bu alanlar ile doğru orantılı olarak büyük kapılardır. Pek çok fabrika kapısı çeşidi bulunmaktadır.

Fabrika Kapısı

Fabrika Kapısı

Fabrikalar birçok insana ekmek veren yerlerdir aynı zaman da sahipleri içinde geçerlidir bu durum bu yüzden fabrika kapıları oldukça sağlam olmak zorundadır ki güvenliği tam anlamıyla sağlanmış olabilsin. Bunun yanında estetik bir fabrika girişi hem işçileriniz için hem de müşterileriniz için olumlu bir etki oluşturur. Fabrika kapılarında olmazsa olmazlardan biri de manüel sistem olmalıdır çünkü insanın başına ne zaman ne geleceği hiç belli olmaz bu yüzden her şeye karşı tebdili olmak en önemli husustur. Fabrikalarda en çok kullanılan sistemlerden biri de fotoselli yana açılır kapı sistemidir. Sizde fabrika kapısı almak istiyorsanız bu modeli inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Sayac