E5 Yanyol Üzeri No:20/3 Avcılar / İstanbul
(0212) 421 21 45 satis@niceturkey.net

Bariyer Sistemleri

Bariyer Sistemleri

Bariyer Sistemleri

Bariyer Sistemleri

Güvenliğimiz bizim için her zaman birinci öncelikli konudur. Nitekim ülkemiz güvenlik açığı konusunda oldukça zengin bir ülke bir yıl içinde yirmiden fazla terör saldırısında vatandaşlarımız ve kamu görevlilerimiz şehit olmuş durumda daha dün on aralık da Beşiktaş da onlarca insanımız şehir oldu. Teknoloji oldukça gelişti artık çok basit ürünler bile oldukça fonksiyonel olabiliyorlar. Çok basit güvenlik önlemleri bile teknolojiyle donatıldıklarında oldukça işlevsel güvenlik önlemleri haline gelebiliyorlar. Bariyer sistemleri bizim yüz yıllar boyunca hatta binlerce yıl boyunca kullandığımız sistemlerdir. Fakat bugün günümüz de kullandığımız bariyer sistemleri yıllar önce kullanılan bariyer sistemlerinden oldukça farklıdır. Çünkü gelişen teknoloji sayesinde oldukça işlevsel ve birçok özelliğe sahip duruma gelmiştir artık.

 

Bariyer Sistemleri

Bariyer Sistemleri

En basitinden çok sıradan bir bariyer de bile engel tanıma özelliği bulunmaktadır. engel tanıma özelliği sayesinde bariyeriniz kapanırken altında kalan bir araba ya da bir çocuk ya da bir hayvan olursa eğer bariyeriniz anında aşağıya doğru olan hareketini durdurmakta ve altında kalan araba ya da çocuk ya da hayvan zarar görmeden bu işi kotarabilmektedir. Bariyer sistemleri sadece kişisel güvenlikler için değil ticari amaçlar içinde kullanılır duruma gelmiştir. Plaka tanıma özelliği sayesinde bir otoparkta ki giriş çıkışı düzenleyebilmekte ve bu trafiği rahatlıkla basit bir bariyer sağlayabilmektedir. Bariyer sistemleri bunun yanında anormal ısı şartları altında da çalışmalarını aksatmadan düzgünce görevlerini yerine getirebilmektedirler.

 

Bir bariyer sisteminin bariyer kolu oldukça ağırdır ince bir çubuk gibi görünmesine rağmen bariyer kolunu kırmak için çok kuvvetli bir enerjiyle bariyere vurmak gerekir bunun yanında bariyer sistemlerinde ki motorlar oldukça güçlüdür güçlü diye düşündüğünüz bir insanın bile kolay kolay kaldıramayacağı ağırlıkları bariyer sistemi motoru rahatlıkla kaldırabilir.

 

Burada dikkat etmeniz gereken şey güvenliğinizdir çünkü bir çok şeyin telafisi olabilir arabanızı çarparsanız yeni araba alabilirsiniz belli bir maddi zararınız olabilir fakat canınızı kaybederseniz eğer bunun geri dönüşü olmaz sevdiklerinizin ve sizin canınız ucuz değildir ve ok basit bir bariyer sistemiyle bile güvenliğiniz sağlanabilirken neden canınızı tehlikeye atasınız.


Sayac
TOPlist