E5 Yanyol Üzeri No:20/3 Avcılar / İstanbul
(0212) 421 21 45 satis@niceturkey.net

Otomatik Kapı

Otomatik Fotoselli Kapı

Otomatik Kapı Sistemleri

Otomatik Kapı Sistemleri

Hayatlarımızda birçok ürün vardır oldukça basit mekanizmalı ürünlerdir fakat yıllardır hayatımızda birçok konu da bize hizmet vermektedir bir çok konuda basitliğine ters orantılı olarak hayatlarımızı kolaylaştırmaktadır. Kapılar yerleşik hayata geçtiğimiz günlerden bu yana kullandığımız mekanizmalardır. Yerleşik hayata geçtiğimiz de alanlarımızı duvarlar ile ördük çünkü istenmeyen kötü niyetli insanları alanlarımızdan uzak tutmamız gerekiyordu bu yüzden de bu duvarların içinde kendi giriş çıkışımızı da sağlamak için kapıları koyduk. Kapılar istenmeyen kötü niyetli insanları alanlarımızın dışında tutmak onları alanlarımızın içine almamak üzere tasarlanmış mekanizmalardır. Bunun yanında kapılar hayatlarımızda binlerce yıldır bulunmakta bugün de ve bundan bin yıl sonrada insanlık hala ayakta durduğu sürede bulunmaya devam edeceklerdir. İşin içine teknoloji girdiğinde bu ürünler teknolojiyle donatıldığındaysa artık kapılar ilk kullandığımız amaçlarından çok daha farklı amaçlar içinde kullanılmaya başlandı basit bir kapı bile artık bir alanın ısı yalıtımına katkıda bulunabiliyor hatta artık bu özellikleri bulunmayan kapılar insanlar tarafından tercih edilmiyor artık kapılarda bulunması gereken sıradan özelliklermiş gibi algılanıyor bu özellikler.

Otomatik Kapı Sistemleri

Otomatik Kapı Sistemleri

Bundan bin yıl önce bir insana bir kapının kendi kendine açılıp kapanabileceğini hatta bu kapının bizim geldiğimizde açılacağını ve
biz gittiğimizde kapanacağını bizim varlığımıza göre  davranacağınız anlatsaydık böyle bir şeyin mümkün olduğunu söyleseydik bunun hangi büyüyle mümkün olacağını soracaktı bize. Günümüz de ise bu artık çok doğal bir durum hatta daha fazlası aranmakta otomatik kapı sistemleri de ısı yalıtımı özelliği bile aranmaktadır. Otomatik kapı hemen hemen her alış veriş merkezi girişin de görmüşsünüzdür. Bu kapılar oldukça kullanışlı hemen hemen her alanda bulunması gereken kapılardır. Bu kapılar bir motor yardımıyla açılıp kapanmaktadır bunun yanında motorun işlevini gerçekleştirmesi için bir sensor kapının yakınına bir insan gelip gelmediğini kontrol eder ve bir insan gelirse kapının yanına motora sinyal göndererek çalışmasını sağlar ve kapı açılır aynı şekilde sensor bir insanın varlığını görmezse yine motora bir sinyal göndererek kapının kapanmasını sağlar. Gayet basit tasarımı olan ama bir çok alanda ihtiyaç haline gelen bir üründür otomatik kapılar.

Seksiyonel Kapı

Seksiyonel Kapı

Seksiyonel Kapı Sistemleri

Seksiyonel Kapı Sistemleri

Kapı denildiğinde insanın aklına çok fazla bir tanım gelmiyor açıkçası ki bu ürünün basitliğinden kaynaklanıyor. Kapı denildiğinde ilk olarak insanın aklına yerleşik hayata geçildiğinden beri alanlarımızı evlerimizi istenmeyen kötü kişilerden korumak istenmeyen kötü kişileri dışarıda tutmak için kullanılan mekanizmalar gelmektedir ki bu kadar basit tanım yapmak oldukça doğaldır. Kapılar insanların hayatına yerleşik hayata geçildiğinden beri vardır yani binlerce yıldır hayatlarımın içinde alanlarımızın evlerimizin içinde bulunmaktadır bugün de kapıları kullanmaktayız. Bundan bin yıl sonra da eğer ki insanlar var olursa ve yerleşik hayat söz konusu olursa kapılar hayatımızın içinde olacaklardır. Fakat hangi ürüne teknolojinin eli değse o ürün aynı şeklini koruyamaz oldu. Çok hızlı bir şekilde kendini geliştiriyor ve oldukça fonksiyonel bir hale geliyor. Bu ürünler arasına kapılar da katıldı. Artık çok basit bir kapı bile bir alanın ısı yalıtımına oldukça etkili bir şekilde katkı da bulunabiliyor. Hatta artık insanlar bu özellikte olmayan kapıları almak istemiyorlar.

 

Seksiyonel Kapı Sistemleri

Seksiyonel Kapı Sistemleri

Isı yalıtımına örnek verecek olursak Seksiyonel kapılar bu kapılar arasında yer alan kapılardır. Seksiyonel kapı birçok alanda kullanılan kapılarıdır. Garajlar da ve fabrikalar da en çok kullanılan kapılar arasında yer almaktadır. Seksiyonel kapılar yukarı doğru katlanarak açılan kapılardır. Oldukça kullanışlı ve çok az alan kaplayan kapılardır. Bu yüzden kullanıcıları en çok Seksiyonel kapıları tercih etmektedir.

 

Birçok alanda birçok kapı türü bulunmaktadır ısı yalıtımı yapma özelliği gösteren bir diğer kapı türü de dairesel kapılardır. Dairesel kapılar içeride ki havayı içeri de dışarıda ki havayı da dışarı da tutarak binaların alış veriş merkezlerinin ısı yalıtımına oldukça katkı da bulunan kapı türlerinden birisidir.

 

Fabrika gibi alanlar oldukça büyük olduğundan burada ki mekanizmalar da büyüklüğe doğru orantılı olarak büyük mekanizmalardır. Bunun yanında fabrikalar da birçok insan ekmek yediğinden bu alanların oldukça sert biçimde korunması gerekir Seksiyonel kapılar oldukça sağlam kapılardır aynı zamanda. Bu yüzden hemen hemen her alanda kullanıcısını bulmaktadır ve kendini her gün geliştirmesi sayesinde de daha uzun yıllar kullanıcısını bulacaktır.

Fabrika Kapısı

Fabrika Kapısı

Fabrika Kapısı

Fabrika Kapısı

Kapılar binlerce yıldır hayatımızda bulunan mekanizmalardır. İnsanoğlu yerleşik hayata geçtiğinden beridir alanlarını korumak için kapıları kullanmıştır. Bundan bin yıl önce de kapılar hayatımızın bir parçasıydı bu günde de kapılar hayatımızın bir parçası ve insanoğlu yaşadığı sürece de kapılar hayatımızın bir parçası olmaya devam edeceklerdir. Fakat ilk çıktığı gibi durmayacaklardır elbette. Bugün kullanılan kapı sistemleri ile yüz önceki kapı sistemleri arasında oldukça büyük farklar mevcuttur. Teknolojinin gelişmesi sayesinde kullandığımız basit cihazlar basit mekanizmalarda oldukça işlevsel ve farklı bir hal aldı. Yüz yıl önce kimsenin bir kapıdan bir evin ısı yalıtımına katkı da bulunmasını beklenemezdi. Fakat artık kapılar evlerin ısı yalıtımlarına oldukça büyük katkılar da bulunuyorlar ve bu ısı yalıtımını yapmayan kapıları insanlar artık tercih etmiyorlar. Bundan yüz yıl önce kimse bir kapının kendi kendine kol gücünden bağımsız olarak açılıp kapanmasını beklemezdi fakat artık birçok kapı sisteminde kendi kendine açılır kapanır özellik bulunuyor hatta engel tanıma sistemi sayesinde de kapı bir engelle karşılaşırsa hareketini durdurarak engele ve kapıya bir zarar gelmesini engelliyor. Bunun yanında birçok kapı alış veriş merkezlerinde ki kapılar gibi hareket sensorları sayesin de bir müdahaleye gerek duymadan kendiliğinden giriş çıkış trafiğini düzenler haldedir.

Fabrikalar oldukça büyük alanlardır ve bu yüzden de kapıları da bu alanlar ile doğru orantılı olarak büyük kapılardır. Pek çok fabrika kapısı çeşidi bulunmaktadır.

Fabrika Kapısı

Fabrika Kapısı

Fabrikalar birçok insana ekmek veren yerlerdir aynı zaman da sahipleri içinde geçerlidir bu durum bu yüzden fabrika kapıları oldukça sağlam olmak zorundadır ki güvenliği tam anlamıyla sağlanmış olabilsin. Bunun yanında estetik bir fabrika girişi hem işçileriniz için hem de müşterileriniz için olumlu bir etki oluşturur. Fabrika kapılarında olmazsa olmazlardan biri de manüel sistem olmalıdır çünkü insanın başına ne zaman ne geleceği hiç belli olmaz bu yüzden her şeye karşı tebdili olmak en önemli husustur. Fabrikalarda en çok kullanılan sistemlerden biri de fotoselli yana açılır kapı sistemidir. Sizde fabrika kapısı almak istiyorsanız bu modeli inceleyebilirsiniz.

Bariyer Sistemleri

Bariyer Sistemleri

Bariyer Sistemleri

Bariyer Sistemleri

Güvenliğimiz bizim için her zaman birinci öncelikli konudur. Nitekim ülkemiz güvenlik açığı konusunda oldukça zengin bir ülke bir yıl içinde yirmiden fazla terör saldırısında vatandaşlarımız ve kamu görevlilerimiz şehit olmuş durumda daha dün on aralık da Beşiktaş da onlarca insanımız şehir oldu. Teknoloji oldukça gelişti artık çok basit ürünler bile oldukça fonksiyonel olabiliyorlar. Çok basit güvenlik önlemleri bile teknolojiyle donatıldıklarında oldukça işlevsel güvenlik önlemleri haline gelebiliyorlar. Bariyer sistemleri bizim yüz yıllar boyunca hatta binlerce yıl boyunca kullandığımız sistemlerdir. Fakat bugün günümüz de kullandığımız bariyer sistemleri yıllar önce kullanılan bariyer sistemlerinden oldukça farklıdır. Çünkü gelişen teknoloji sayesinde oldukça işlevsel ve birçok özelliğe sahip duruma gelmiştir artık.

 

Bariyer Sistemleri

Bariyer Sistemleri

En basitinden çok sıradan bir bariyer de bile engel tanıma özelliği bulunmaktadır. engel tanıma özelliği sayesinde bariyeriniz kapanırken altında kalan bir araba ya da bir çocuk ya da bir hayvan olursa eğer bariyeriniz anında aşağıya doğru olan hareketini durdurmakta ve altında kalan araba ya da çocuk ya da hayvan zarar görmeden bu işi kotarabilmektedir. Bariyer sistemleri sadece kişisel güvenlikler için değil ticari amaçlar içinde kullanılır duruma gelmiştir. Plaka tanıma özelliği sayesinde bir otoparkta ki giriş çıkışı düzenleyebilmekte ve bu trafiği rahatlıkla basit bir bariyer sağlayabilmektedir. Bariyer sistemleri bunun yanında anormal ısı şartları altında da çalışmalarını aksatmadan düzgünce görevlerini yerine getirebilmektedirler.

 

Bir bariyer sisteminin bariyer kolu oldukça ağırdır ince bir çubuk gibi görünmesine rağmen bariyer kolunu kırmak için çok kuvvetli bir enerjiyle bariyere vurmak gerekir bunun yanında bariyer sistemlerinde ki motorlar oldukça güçlüdür güçlü diye düşündüğünüz bir insanın bile kolay kolay kaldıramayacağı ağırlıkları bariyer sistemi motoru rahatlıkla kaldırabilir.

 

Burada dikkat etmeniz gereken şey güvenliğinizdir çünkü bir çok şeyin telafisi olabilir arabanızı çarparsanız yeni araba alabilirsiniz belli bir maddi zararınız olabilir fakat canınızı kaybederseniz eğer bunun geri dönüşü olmaz sevdiklerinizin ve sizin canınız ucuz değildir ve ok basit bir bariyer sistemiyle bile güvenliğiniz sağlanabilirken neden canınızı tehlikeye atasınız.


Sayac
TOPlist