E5 Yanyol Üzeri No:20/3 Avcılar / İstanbul
(0212) 421 21 45 satis@niceturkey.net

Seksiyonel Kapı Servisi

Seksiyonel Kapı Servisi

Seksiyonel Kapı Servisi

Seksiyonel Kapı Servisi

Dünya da insanlar yerleşik hayata geçtiklerinden beri alanlarını korumak için duvarlar örmüşler bu duvarların arasına da kendi giriş çıkışlarını kolaylaştırmak için kapıları kullanmışlardır. Buradan yola çıkarak kapıların tanımı yapacak olursak istenmeyen kişileri kötü niyetli kişileri alanlarımızın dışında tutmak bizim de giriş çıkışımızı müsait hale getirmek kolaylaştırmak için kullandığımız mekanizmadadır. Oldukça basit tanımı vardır ki oldukça da basit bir üründür. Fakat teknoloji işin içine girdiğinden beri kapıların çok farklı özellikler kazandıklarını görebiliyoruz. Binlerce yıldır hayatlarımızda bulunan ve bizim gelişmesini sadece sağlamlığına yaptığımız kapıların teknoloji işin içine girdiğinde oldukça işlevsel özellikler kazandığını görebiliyoruz. Basit bir kapı bile artık ısı yalıtımı konusunda bize yardım edebiliyor. Bundan yüz yıl önce kapıların ileri de kendi kendilerine açılıp kapanacağını ve bunu insanların gelişini fark ederek yapacaklarını anlatsak her halde bize deli derlerdi fakat artık bu durum oldukça olağan karşılanılan bir durumdur ki birçok alış veriş merkezinde olmaması da oldukça hayret verici şaşırtıcı olarak karşılanmaktadır. Kapılar konusunda seçim yaparken artık özelliği az olan kapıları tercih etmiyoruz hatta ısı yalıtımı gibi özelliği olmayan kapıları seçim listemize bile almıyoruz artık.

 

Bunun yanında kapıların tasarımları da oldukça farklı boyutlara gelmiştir. Örneğin kapıların katlanarak açılır hale geldiği bir zamanda yaşıyoruz ve bu kapılar tek kapı türüne göre oldukça farklı fonksiyonlara sahip oldukça tercih edilen ve ürünün sağladığı özelliklerden memnun kalınan kapılardır. Bu kapıların adı Seksiyonel kapılardır. Bugünler de en çok fabrikalar da ve garajlar da tercih edilen bir kapıdır Seksiyonel kapı. Isı yalıtımı yapma özelliği bulunan bir kapı çeşididir.

 

Fabrika gibi birçok insanın ekmek yediği bir alan da zayıf bir kapı tercih etmeniz kendi topuğunuza sıkmanız demektir. Bu yüzden fabrikalar da Seksiyonel kapılar daha çok tercih edilmektedir. Seksiyonel kapılar oldukça sağlam yapıda olan kapılardır aynı zamanda. Fabrikalar gibi güvenliğin üst sevilerde olması gereken yerler de kullanılmaya uygundurlar. Bunun yanında arada bir de olsa bakımının yapılması gerekir ki bunu da Seksiyonel kapı servisi yapan yerlerde bulabilirsiniz.

Fabrika Kapısı Servisi

Fabrika Kapısı Servisi

Fabrika Kapısı Servisi

Fabrika Kapısı Servisi

Hayatlarımızın içinde her zaman birçok ürün bulunmuştur. Bu ürünlerin bazılarını son dönemlerde hayatlarıma sokmuşuzdur bazıları ise yüz yıllar boyunca bizimledir yüz yıllardan beri biz o ürünleri kullanmaktayızdır. Bu ürünlerden en çok kullandığımız ürün de şüphesiz kapıdır. Kapılar insanlar yerleşik hayata geçtiklerinden beri hayatlarının yaşam alanlarının bir parçasıdır. Bundan bin yıl önce de kapılar vardı hayatımızda bugün de kapılar hayatımızın içinde bulunmaktadırlar bundan yüz yıl sonra da bin yıl sonra da insanlar var olduğu sürece kapılar hayatlarımızın içinde bulunmaya devam edecekler. Fakat her zaman aynı şekillerini korumuyorlar elbette. Bundan yüz yıl önce bir kapının tek görevi istenmeyen insanları dışarıda tutmaktı. Kapılar o yıla kadar gelişmelerini sağlamlık üzerine yapılan mekanizmalar olarak biliniyorlardı. Fakat artık basit bir kapının bile ısı yalıtımı konusunda oldukça etkili olabildiğini görebiliyoruz. Hatta insanlar ısı yalıtımı yapmayan kapıları artık tercih etmiyorlar. Bundan yüz yıl önce bir insana bir kapı kendi kendisini açıp kapatabilecek deseydik bize deli derdi sanırım fakat günümüz de bu durum mümkün ve çok sıradan bir olaymış gibi karşılanıyor. Hatta alış veriş merkezlerinde otomatik olmayan kapılar hayret verici olarak görülüyor.

 

Bunun yanında da hayatımızın her alanında işlerimiz de bile kapılara ihtiyaç duyuyoruz. Fabrika kapıları hastane kapıları gibi kapılar da mevcuttur. Fabrika kapıları fabrikalar oldukça büyük alanlar olduklarından fabrika kapıları da o kadar büyük oluyor. Fabrikalar içlerinde oldukça değerli malzemeleri barındırdıklarından fabrika kapılarının da sağlam olması gerekiyor. Çünkü hem işverenin hem de işçilerin ekmek kapsıdır fabrika kapıları. Birçok çeşitte fabrika kapısı bulunmaktadır. Bu kapılardan bazıları şunlardır. Seksiyonel kapı yukarı doğru katlanarak açılan kapı yana açılır kapı ve kanatlı kapılardır. Bu fabrika kapıları oldukça ağır olduğundan açılıp kapanmaları içinde motora ihtiyaç duyarlar. Ve bu motorlarında bakımlarının yapılması gerekmektedir. Fabrika kapılarının motorlarının bakımlarını fabrika kapısı servisi veren şirketler yapmaktadır. Eğer ki bu kapıların bakımları yapılmaz ise kapılarınız doğru olarak çalışmaz ve buda işlerinizin aksamasına da neden olabilir.

Bahçe Kapısı Servisi

Bahçe Kapısı Servisi

Bahçe Kapısı Motoru

Bahçe Kapısı Motoru

Hayatlarımız da bulunan çok fazla işimize yarayan olmazsa büyük sıkıntılar çekeceğimiz fakat işlevleriyle mekanizmaları ters orantılı olan ürünler vardır. o kadar basit tasarımlı ürünlerin bu kadar çok işlevi olduğuna hayret etmeyiz fakat düşündüğümüzde de şaşırmadan edemeyiz. Çok basit bir kapı bile buna en iyi örneklerden birisidir. Kapılar hayatlarımız da binlerce yıldır bulunan mekanizmalardır. Bundan bin yıl önce de kapılar vardı bundan bin yıl sonra da kapılar olmaya devam edecektir hatta dünya ve insanlık var olduğu sürece kapılar da bizimle varlığını sürdürecektir ama farklılıklarla. Bundan bin yıl önce tasarlanmış bir kapının özellikleri arasında sadece sağlam olması beklenirdi kapıdan fazla bir beklentimiz yoktu istemediğimiz kişilerin içeri girmesini engellemesi bizim için yeterliydi fakat artık bu durum geçerli değil bir kapıdan sadece istemediğimiz kişileri dışarıda tutmasını beklemiyoruz. Aynı zamanda çok fonksiyonel özellikler arıyoruz ısı yalıtımına katkı da bulunuyor mu kapı motoru takılmaya uygun mu sağlam mı paslanmaz mı gibi birçok soruya olumlu yanıt vermesini bekliyoruz kapıların artık.

 

Kapılar oldukça basit mekanizmalar olsalar da basit bir motor eklendiği vakitte kapılar kendi kendilerini bizim kol gücümüz olmadan açıp kapatır duruma gelebiliyorlar. Motora eklediğiniz bir duyar sayesinde de uzaktan bir kumanda yardımıyla siz kapınızın yanında olmasanız bile hatta evinizin içinde bahçe kapınızdan çok uzakta olsanız bile kapınızı kumandanın bir tuşuna basarak açıp kapatabiliyorsunuz. Bunun yanında bu tip bahçe kapısı motorlarının hemen hemen her birinde hareket algılayıcı ve engel tanıma sistemi bulunmaktadır. kapınız bir engelle karşılaşırsa eğer motorunuz kapınızı anında durduruyor ve hem kapınıza hem de engele bir zarar gelmesini engelliyor hareket algılayıcı sayesindeyse eğer ki arabanızla kapınıza yanaşırsanız kapınızı kumanda yardımı bile olmadan kendiliğinden açıldığını göreceksiniz.

 

Her ne kadar büyük hizmetleri olsa da bu gibi motorların ve kapıların bakımının düzenli olarak yapılması gerekiyor. Çünkü uzun süre kullandığınız kapınız ve motorunuz zamanla aşınacak ve eskiyecektir aşınan parçaların arada bir de olsa değişmesi gerektiğinden bahçe kapısı servisine ihtiyaç duyuluyor.

Garaj Kapısı Servisi

Garaj Kapısı Servisi

Garaj Kapısı Servisi

Garaj Kapısı Servisi

Dünyanın neresine giderseniz gidin kapılar oldukça basit mekanizmalar olarak tanınırlar ve basit mekanizma olarak bilinirler. Bir kapının başlıca görevi sahip olduğumuz alanlardan istenmeyen kişileri haşereleri uzak tutmak ve bizim giriş çıkışımızı kolaylaştırmaktır. Bunun yanında kapıların geliştirilmesi yıllar boyunca giriş çıkış kolaylığı sağlasın ve sağlam olsun üzerine yapılmıştır. Fakat teknolojinin elini değdiği her şeyi değiştirdiği gibi kapılara da el attığından beri oldukça farklı mekanizmalar ile karşı karşıya kalıyoruz. Kapılar artık evlerin ısı yalıtımlarına katkıda bulunabiliyorlar ve kendi kendilerine açılıp kapanabiliyorlar. Kapıya eklediğimiz bir motor sayesinde kapılar artık bizim kol gücümüzden bağımsız olarak açılıp kapanma işlemini gerçekleştirebiliyorlar ve motora eklenen bir duyar sayesinde de biz kapının yanına olmasak bile kumandanın tek tuşuna basarak kapımızın açılmasını ve kapanmasını sağlayabiliyoruz.

 

Artık her birimizin evi arabası ve garajı bulunmaktadır. Garajlarımızı bazen arabamızı park etmek için bazen eski eşyalarımızı koymak dolap olarak kullanıyoruz bazen de alet edevat takımlarımızı koyduğumuz bir depo olarak kullanıyoruz fakat bir garajın alanı ne kadar büyük olursa o kadar değerlendirebiliyoruz. Garajlarımızın kapısı ne kadar işlevsel olursa garajımız da o kadar kullanışlı oluyor garajımızın kapısı ne kadar alan kapatıyorsa eğer garajımızda o kadar işlevsiz hale geliyor.

 

Garaj kapısı üreten birçok firma bulunmaktadır. Garaj kapıları arasında en çok tercih edilen kapı sistemi Seksiyonel kapı sistemidir. Seksiyonel kapılar yukarı doğru katlanarak açılan kapılardır. Bu kapılar hem sağlan hem ısı yalıtımına katkı da bulunan hem de garajda oldukça az yer kaplayan kapı çeşitleridir. Seksiyonel kapının yanında yana doğru açılan kapı da oldukça tercih edilen kapıdır Seksiyonel kapıdan farklı olarak yana doğru açılan kapıların özellikleri arasında garaj yüksekliğinizi sonuna kadar kullanmanıza olanak sağlar bu kapılar. Fakat hangi kapıyı seçerseniz seçin her kapınızın bakıma ihtiyacı olacaktır. garaj kapıları sık kullanıldığından eskime durumu oldukça fazladır ve sistem üzerine üretilen kapılar olduklarından servislerin bu bakımı yapması en doğrusudur. Garaj kapınızı aldığınız firmanızdan garaj kapısı servisi de isteyebilirsiniz.

Nice Türkiye

Nice Türkiye

Nice Türkiye

Nice Türkiye

Firmamız 1994 yılında kurulmuştur, ilk zamanlarda panjur imalat, montaj ve servis olarak hizmet vermeye başlamıştır. İlerleyen zamanlarda otomasyon sektörüne katılarak kendini kanıtlamıştır. Dünyaca ünlü İtalyan marka olan Nice firmasının İstanbul Bölge bayisi olmayı başarmıştır. Kent Yapı Otomasyon – Nice Türkiye olarak kepenk motorları, endüstriyel kepenk motorları, seksiyonel kapı motorları, yana kayar kapı motoları, dairesel kapı motorları, fotoselli kapı sistemleri, hızlı pvc kapı motorları, kollu bariyer sistemleri, endüstriyel kapı motorları gibi bir çok alanda montaj ve servis ağı kurarak sektörde adını fazlasıyla duyurmuştur. Teknik servis ekibiyle gerek ise satış ekibiyle Tüm Türkiye’de görev alan Kent Yapı Otomasyon – Nice Türkiye kendi bayi ağı ile de sizlere tüm desteği vermeye devam etmektedir. Nice Türkiye olarak referanslarımıza göz atarak firmamızın güvenilirliğini ve kalitesini inceleyebilirsiniz.  Siz değerli müşterilerimiz için kolay montaj ve kaliteli ürünlerimiz ile de ilerlemeye devam etmekteyiz.

Nice Türkiye olarak her bütçeye uygun seçenekleriyle sizlerin otomasyon ihtiyacını çözmektedir. İtalya’da bulunan genel merkez ve İstanbul’da bulunan ofisiyle son kullanıcı ve bayilere hizmet vermektedir. Yedek parça, servis, montaj, teknik destek ve tüm sistemleriyle sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duymaktayız. Daha fazla bilgi almak için ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.

Nice Motor

Nice motor, otomasyon sistemleri sayesinde artık siz ve çevrenizdekiler emniyette olacak. Güvenilir ve son derece kullanımı kolay olan Nice otomasyon sistemlerini şirketimizden temin edebilirsiniz. Türkiye’de yetkili bayi olarak satışını gerçekleştirdiğimiz Nice ürünlerin teknik servis desteğini de sunuyoruz. Profesyonel ekibimiz tarafından arızalarınız tespit ediliyor, bariyer servisi, bariyer bakımı ve bariyer tamiri gibi hizmetler uzmanlarımızca gerçekleştiriliyor. 2 yıl garantili olarak satışa sunduğumuz İtalyan Nice ürünlerinden olan “Kayar Kapı Motorları” hakkında sizlere ayrıntılı bilgi vermek istiyoruz;

ROBO KAYAR KAPI MOTORU: Bu ürünümüz sabit hızla 220 volt AC akımla çalışmaktadır. Orta yoğunlukta kullanım alanlarına uygun olarak üretilmiştir. İP 44 güvenlik ünitesine sahip olan motorumuzun kontrol ünitesi üzerinde yer almaktadır. 600 kg kapasiteye sahip olan ürünümüzün ağırlığı ise 1000 kg’dır.

THOR KAYAR KAPI MOTORU: Sabit hızla, 230 volt AC akımla çalışan üründür. Kontrol ünitesi üzerinde yer almaktadır. Sık kullanım alanına uygundur.

RUN KAYAR KAPI MOTORU: Hızı 15 cm/sn. olan ürünümüz 1100 watt 220 volt AC akımla çalışmaktadır. 2500 kg kapasiteye sahip ürünümüzde emniyet sistemi de bulunmaktadır. 6 kademeli hız ayarı vardır. Opera ve solemyo sistemleriyle uyumlu bir üründür.

ROBUS KAYAR KAPI MOTORU: Bu ürünümüzün kapasiteye göre 3 farklı modeli bulunmaktadır.
Nice Robus 350: 250W motor gücüyle çalışan ürünümüzün ayarlanabilir hızı 18 – 34 cm/sn.dir. %5o WC termal koruma bulunan ürünümüzün çalışma ısısı +50 -20 derecedir. Ağırlığı ise 8 kg’dir.
Nice Robus 600: Çalışma ısısı diğer modelle aynıdır. Ağırlığı 10 kg’dir. Kapasitesi 600 kg olan ürünümüzün motor gücü 350W, ayarlanabilir hızı 10 – 30 cm/sn. ve termal koruması %50 WC’dir.

Nice Robus 1000: 450W motor gücü, ayarlanabilir hızı 9 – 28 cm/sn. ve %50 termal koruma vardır. Çalışma ısısı diğer modellerle aynı olup ağırlığı 10 kg’dir.

Yukarıda tanıtmış olduğumuz motorların teknik servis hizmetini de müşterilerimize sunuyoruz. Motorların teknik servisinin yanında Nice motor servisi hizmetimizle motor bakımı ve motor  tamiri gibi hizmetlerimizi de müşterilerimize sunuyoruz. Haftanın 7 günü gece gündüz demeden çalışıyoruz.


Sayac
TOPlist