E5 Yanyol Üzeri No:20/3 Avcılar / İstanbul
(0212) 421 21 45 satis@niceturkey.net

Bahçe Kapısı

Bahçe Kapısı

Bahçe Kapısı

Bahçe Kapısı

Günümüz de yüz yıllardır kullandığımız ürünlerin değişik versiyonlarını hala kullanmaktayız. birçok ürün bundan bin yıl iki bin yıl önce de kullanılıyordu bundan bin yıl iki bin yıl sonra da dünya hala varlığını sürdürürse kullanılmaya devam edecektir fakat bu ürünleri oldukları gibi kullanmıyoruz yaşamlarımıza daha fazla konfor sağlamaları için ve daha fazla işlevsel yapabilmek için geliştirerek kullanıyoruz. Buna en iyi örnek de sanırım kapılardır. Bundan bin yıl önce de kapılar vardı fakat bugün kü kadar gelişmiş değillerdi daha çok kol gücüyle açılıp kapanmaya müsaittiler ve geliştirilmeleri sağlamlıkları üzerine kuruluydu ya da güzellik üzerine eklentiler yapılıyordu. Fakat artık kapılarımız gelişen teknolojinin yardımıyla birçok ihtiyacımıza çözüm getirebiliyorlar. Öncelikle artık çok daha güvenlik sağlar duruma geldiler. Kol gücünden bağımsız olarak açılıp kapanır vaziyette kapılar mevcuttur. Basit bir bahçe kapısı bile bir motor yardımıyla açılıp kapanır duruma gelmiştir hatta motorun üzerine eklenen bir sensor sayesinde kapınızın yanında olmasanız da uzaktan bir kumanda yardımıyla kumandanın bir tuşuna basarak açma kapama işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz.

 

Üstelik bu işlem aşırı ileri teknolojiler sayesinde gerçekleşen bir olay değil herkesin evine almasının mümkün olduğu bir sistem. Çok hafif bir motor bile ağırlığı binlerce kilograma kadar çıkabilen kapıları açıp kapatabiliyor. Üstelik bu motorlar oldukça sert hava koşullarında dahi çalışmasını aksatmadan açma kapama işlemini gerçekleştirebiliyor. Bunun yanında bu gibi motorların üzerlerinde ki engel tanıma sistemleri sayesinde kapınız bir engelle karşılaşırsa ki bu küçük bir çocuk olabilir motorunuz anında kapınızın hareketini durdurarak arada kalan engele bir zarar gelmesini de engelliyor. Her çeşit bahçe kapısı için motor bulunmakta her ağırlık kapınız için bir motor üretilmektedir.

 

Burada sorulması gereken soru da hangi firma en iyi motoru üretiyor basit bir araştırma sonucunda bile ulaşabileceğiniz kolay bir sorudur bu soru. Fakat yanlış tercih yaparsanız eğer kapı motorunuz sık arıza yapan bir motor olursa bir çok defa günleriniz hatta haftalarınız zehir olabilir bu yüzden kararınızı vermeden önce emin olun.


Sayac
TOPlist