E5 Yanyol Üzeri No:20/3 Avcılar / İstanbul
(0212) 421 21 45 satis@niceturkey.net

Otomatik Kapı

Otomatik Fotoselli Kapı

Otomatik Kapı Sistemleri

Otomatik Kapı Sistemleri

Hayatlarımızda birçok ürün vardır oldukça basit mekanizmalı ürünlerdir fakat yıllardır hayatımızda birçok konu da bize hizmet vermektedir bir çok konuda basitliğine ters orantılı olarak hayatlarımızı kolaylaştırmaktadır. Kapılar yerleşik hayata geçtiğimiz günlerden bu yana kullandığımız mekanizmalardır. Yerleşik hayata geçtiğimiz de alanlarımızı duvarlar ile ördük çünkü istenmeyen kötü niyetli insanları alanlarımızdan uzak tutmamız gerekiyordu bu yüzden de bu duvarların içinde kendi giriş çıkışımızı da sağlamak için kapıları koyduk. Kapılar istenmeyen kötü niyetli insanları alanlarımızın dışında tutmak onları alanlarımızın içine almamak üzere tasarlanmış mekanizmalardır. Bunun yanında kapılar hayatlarımızda binlerce yıldır bulunmakta bugün de ve bundan bin yıl sonrada insanlık hala ayakta durduğu sürede bulunmaya devam edeceklerdir. İşin içine teknoloji girdiğinde bu ürünler teknolojiyle donatıldığındaysa artık kapılar ilk kullandığımız amaçlarından çok daha farklı amaçlar içinde kullanılmaya başlandı basit bir kapı bile artık bir alanın ısı yalıtımına katkıda bulunabiliyor hatta artık bu özellikleri bulunmayan kapılar insanlar tarafından tercih edilmiyor artık kapılarda bulunması gereken sıradan özelliklermiş gibi algılanıyor bu özellikler.

Otomatik Kapı Sistemleri

Otomatik Kapı Sistemleri

Bundan bin yıl önce bir insana bir kapının kendi kendine açılıp kapanabileceğini hatta bu kapının bizim geldiğimizde açılacağını ve
biz gittiğimizde kapanacağını bizim varlığımıza göre  davranacağınız anlatsaydık böyle bir şeyin mümkün olduğunu söyleseydik bunun hangi büyüyle mümkün olacağını soracaktı bize. Günümüz de ise bu artık çok doğal bir durum hatta daha fazlası aranmakta otomatik kapı sistemleri de ısı yalıtımı özelliği bile aranmaktadır. Otomatik kapı hemen hemen her alış veriş merkezi girişin de görmüşsünüzdür. Bu kapılar oldukça kullanışlı hemen hemen her alanda bulunması gereken kapılardır. Bu kapılar bir motor yardımıyla açılıp kapanmaktadır bunun yanında motorun işlevini gerçekleştirmesi için bir sensor kapının yakınına bir insan gelip gelmediğini kontrol eder ve bir insan gelirse kapının yanına motora sinyal göndererek çalışmasını sağlar ve kapı açılır aynı şekilde sensor bir insanın varlığını görmezse yine motora bir sinyal göndererek kapının kapanmasını sağlar. Gayet basit tasarımı olan ama bir çok alanda ihtiyaç haline gelen bir üründür otomatik kapılar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Sayac