E5 Yanyol Üzeri No:20/3 Avcılar / İstanbul
(0212) 421 21 45 satis@niceturkey.net

Seksiyonel Kapı

Seksiyonel Kapı

Seksiyonel Kapı Sistemleri

Seksiyonel Kapı Sistemleri

Kapı denildiğinde insanın aklına çok fazla bir tanım gelmiyor açıkçası ki bu ürünün basitliğinden kaynaklanıyor. Kapı denildiğinde ilk olarak insanın aklına yerleşik hayata geçildiğinden beri alanlarımızı evlerimizi istenmeyen kötü kişilerden korumak istenmeyen kötü kişileri dışarıda tutmak için kullanılan mekanizmalar gelmektedir ki bu kadar basit tanım yapmak oldukça doğaldır. Kapılar insanların hayatına yerleşik hayata geçildiğinden beri vardır yani binlerce yıldır hayatlarımın içinde alanlarımızın evlerimizin içinde bulunmaktadır bugün de kapıları kullanmaktayız. Bundan bin yıl sonra da eğer ki insanlar var olursa ve yerleşik hayat söz konusu olursa kapılar hayatımızın içinde olacaklardır. Fakat hangi ürüne teknolojinin eli değse o ürün aynı şeklini koruyamaz oldu. Çok hızlı bir şekilde kendini geliştiriyor ve oldukça fonksiyonel bir hale geliyor. Bu ürünler arasına kapılar da katıldı. Artık çok basit bir kapı bile bir alanın ısı yalıtımına oldukça etkili bir şekilde katkı da bulunabiliyor. Hatta artık insanlar bu özellikte olmayan kapıları almak istemiyorlar.

 

Seksiyonel Kapı Sistemleri

Seksiyonel Kapı Sistemleri

Isı yalıtımına örnek verecek olursak Seksiyonel kapılar bu kapılar arasında yer alan kapılardır. Seksiyonel kapı birçok alanda kullanılan kapılarıdır. Garajlar da ve fabrikalar da en çok kullanılan kapılar arasında yer almaktadır. Seksiyonel kapılar yukarı doğru katlanarak açılan kapılardır. Oldukça kullanışlı ve çok az alan kaplayan kapılardır. Bu yüzden kullanıcıları en çok Seksiyonel kapıları tercih etmektedir.

 

Birçok alanda birçok kapı türü bulunmaktadır ısı yalıtımı yapma özelliği gösteren bir diğer kapı türü de dairesel kapılardır. Dairesel kapılar içeride ki havayı içeri de dışarıda ki havayı da dışarı da tutarak binaların alış veriş merkezlerinin ısı yalıtımına oldukça katkı da bulunan kapı türlerinden birisidir.

 

Fabrika gibi alanlar oldukça büyük olduğundan burada ki mekanizmalar da büyüklüğe doğru orantılı olarak büyük mekanizmalardır. Bunun yanında fabrikalar da birçok insan ekmek yediğinden bu alanların oldukça sert biçimde korunması gerekir Seksiyonel kapılar oldukça sağlam kapılardır aynı zamanda. Bu yüzden hemen hemen her alanda kullanıcısını bulmaktadır ve kendini her gün geliştirmesi sayesinde de daha uzun yıllar kullanıcısını bulacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Sayac